DEĞERLİ KAT SAKİNLERİMİZ

 

COVİD-19 VİRÜS NEDENİ  İLE ALINMASI  ZORUNLU TEDBİRLER DOĞRULTUSUNDA AŞAĞIDAKİ MADDELERE UYULMASI GEREKLİDİR.

 

1 – BLOK GÖREVLİLERİ BİNA İÇLERİNDE  MASKESİZ VE ELDİVENSİZ   ÇÖPLERİ ALMAYACAK   SERVİS HİZMETİ VERMEYECEKTİR.

 

2 – BLOK GÖREVLİLERİ GÜNDE EN AZ İKİ KERE BLOK GİRİŞ KAPI  KOLLARINI, ASANSÖRLERİN KAPI KOLLARI ,DÜĞMELERİ VE DİAFON TUŞLARI DEZENFEKTE EDECEKTİR.

 

3 – GÜVENLİK ELEMANLARI GELEN KARGO KOLİLERİNİ KESİNLİKLE TESLİM ALMAYACAK, DAİRE SAKİNLERİNE YÖNLENDİRECEKTİR.

 

4 – MÜMKÜN MERTEBE ASANSÖRLERİN KULLANILMAMASI , KULLANILACAKSA AYNI AİLE BİREYLERİ VE İKİ KİŞİDEN FAZLA BİNİLMEMESİ GEREKMEKTEDİR.

 

5 – ÖZELLİKLE  BU DÖNEMDE SOKAK HAYVANLARININ BLOK İÇLERİNDE BESLENMEMESİ, DIŞARIDA UYGUN BİR YERLERDE BESLENMELERİ GEREKMEKTEDİR.

 

6 – KENDİSİNDE VİRÜS  BELİRTİLERİ OLAN  KAT MALİKLERİMİZİN BUNU GİZLEMEMELERİ, KARANTİNADA İSELER BUNU YÖNETİCİ ARKADAŞLARA BİLDİRMELERİ ÖNEMLE RİCA OLUNUR.

 

7 – HERKES  KENDİ İZOLASYONUNU SAĞLARKEN KOMŞULARINI DÜŞÜNMELERİ VE ONA GÖRE HAREKET ETMELERİ TOPLUM SAĞLIĞI İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR.

 

8 – SOSYAL MESAFENİN KORUNMASI İÇİN ADA İÇİNDEKİ ÇARDAKLARIN MUTLAKA KAPATILMASI VE İNSANLARIN YAKIN TEMASININ KESİLMESİ GEREKLİDİR.

 

9 – ALINMASI GEREKEN BU TEDBİRLER BÜTÜN TOPLUM SAĞLIĞINI İLGİLENDİRDİĞİ İÇİN BU BİR KEYFİYET DEĞİL, ZARURİYETTEN KAYNAKLANMAKTADIR.

 

10 – ADA GÜVENLİKLERİ DIŞARIDAN GELEN SERVİS  ELEMANLARI,SUCULAR,KARGO ELEMANLARI,FATURA OKUMA ELEMANLARI,TAMİRCİLER VE BUNA BENZER ELEMANLAR    ADA İÇERİSİNE MASKESİZ KESİNLİKLE ALINMAYACAKTIR.

 

11-   BU KURALLARA UYMAK VE UYGULAMAK HEPİMİZN HEM İNSANİ HEM DE AHLAKİ GÖREVİ OLDUĞUNU HATIRLATIR HERKESE SAĞLIK DOLU NİCE YARINLAR DİLERİZ.

TOPLU YAPI YÖNETİMİ